• Pzt - Cts. 9:00 - 18:00
  • Bizi Arayın 0212 608 00 22
  • Bizi Arayın 0546 856 27 76
  • İstanbul Bahçeşehir

Bazı bebekler ne yaparsanız yapın ağlamaktan vazgeçmezler. Bu durum oldukça can sıkıcı bir hale dönüşebilir. Çocuklar neden ağlar diye sorulduğunda bunun birçok nedeni olabilir. Geceleri uyumadıkları gibi anne babaları da uyutmayan bebekler bu huysuzlukları yüzünden ev halkına uykusuz geceler yaşatabilmektedirler. Bazı durumlarda çevreden gelen çeşitli öneriler karşısında ne yapacağını şaşıran anneler bu durumun bebeğin huysuz olmasından kaynaklandığını görmezden gelmektedirler. Ağlayan bebeğiniz ya da çocuğunuz sizlere uykusuz geceler geçirtmeye devam ediyorsa, doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Bazı ağlama durumları fiziksel birtakım rahatsızlıklardan ötürü gerçekleşebilmektedir. Uzman bir doktorun yapacağı muayene sonrası bazı belirsizlikler açığa kolayca çıkabilir. Çoğu zaman endişe verici bir durum nüksetmez. Basit bir burun tıkanıklığı ya da bebeğin hassasiyetini tetikleyen bazı dış unsurlar bu ağlama krizlerine sebebiyet verebilir. Unutmayın ki çoğu bebek dış dünyaya karşı oldukça hassastır ve ne olup bittiğinin farkındadırlar.

Bazı aileler çok sık bakıcı değiştirmektedirler. Oysaki bebek bakıcısının sık değişmesi bebeklerin hoşuna gitmeyen bir davranıştır. Bebekler sürekli hareket halindedirler ve yatmayı çok sevmezler. Bu durumda anne ve baba nöbetleşe olarak bebeği tutma görevini birbirlerinden alabilirler. Bu demek değildir ki bebeğinizi asla yatağına yatırmayın. Uyku zamanındaki düzensizlikler de bebeğin ağlamasını tetikleyebilir. Bebekler neden ağlar sorusu çoğu zaman sorulmaktadır. Bebek belli bir yaşa gelip, büyüdükten sonra da ağlama krizleri devam edebilir. Ağlayan bir çocuğun en büyük isteği arzusunun yerine getirilmesidir. Bu elbette çocuğun her istediğini yapma hakkını eline vermek demek değildir. Çocukla ikna edici bir şekilde konuşmayı öğrenmek, anne babanın görevlerinden biridir. Durum yine devam ediyorsa, uzman bir pedagog tarafından destek almanızda bir sorun yoktur. Bazı çocuklar ağlayarak her istediklerini elde edebilecekleri kanısındadırlar. Bu birazda çok küçük yaşlarda yanlış eğitim verilmesinden dolayı oluşan bir durumdur.

Bebekler sürekli ilgi isteyen varlıklardır. Hatta çoğu bebek kendi kurallarını şimdiden koymaya başlar. Bu durum onları biraz daha ağlak yapabilir. Sosyal açıdan bir bebeğin diğer çocuklardan hiç farkı yoktur. Düzenli uyku bir bebeğin sözlüğünde yer alamaz. Gece sıklıkla uyanan bir bebek belli rutinlerde de beslenmek istemektedir. Bu ihtiyaçlarını istediği gibi karşılayamayan her bebek sonunda ağlamaya başlamaktadır. Bu ağlamalar oldukça uzun sürebilir ve anne babayı yorabilir. Bebeklerin en büyük huzursuzluğu fiziksel ve duygusal olarak tatmin olmadıklarında gerçekleşmektedir. Bu tıpkı yetişkin insanların doğasında olduğu gibidir. Yetişkin insanlar sadece ne zaman susmaları gerektiğini daha iyi bilmektedirler. Çocuklar neden ağlar sorusu bu şekilde bir nebze de olsa cevaplanmış olmaktadır. Sürekli ağlayan bebeğiniz ve çocuğunuzun başka bir şikayeti olup olmadığını öğrenmek için Bahçeşehir’de hizmet veren doktorumuza danışabilirsiniz. Doktorumuz bu konuda bir çocuğun yaşı kaç olursa olsun ihtiyaçlarının neler olabileceğini çok iyi tespit edebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)