• Pzt - Cts. 9:00 - 18:00
  • Bizi Arayın 0212 608 00 22
  • Bizi Arayın 0546 856 27 76
  • İstanbul Bahçeşehir

İlk Adım Ayakkabısı

Her ebeveyn için bebeklerinin ilk adımı heyecan verici bir olaydır ve bebeğinizin büyüdüğünün en belirgin göstergesidir ancak bu konuda da dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır, özellikle İlk adım ayakkabısı ile ilgili konuyu sizinle de paylaşmak istiyoruz. Bebekler, fiziksel olarak çok daha kolay yıpranabilen varlıklardır ve kemik yapısı da daha zayıf olduğu için özellikle düşme ya da çarpma gibi durumlarda daha fazla zarar görmeleri de mümkündür. İlk adım ayakkabısı da bu yüzden büyük önem taşıyor çünkü bebekleriniz için uygun ayakkabı tercihi yapmadığınız takdirde düşmeler ve yürürken zorlanmalar meydana geliyor, bu da olası negatif durumları beraberinde getiriyor.

ilk adım ayakkabısıAyakkabı tercihlerinizi yaparken daha yumuşak ve bebeklerinizin ayağını daha belirgin şekilde kavrayan bir taban yapısına sahip olmasına dikkat edin! Giyip çıkarma eylemini daha kolay yapabilmesi adına yumuşak bir ayakkabı her zaman için daha avantajlı olacaktır. Önemli detaylardan bir tanesi de İlk adım ayakkabısı mutlaka kaymayan bir taban yapısına sahip olmalıdır çünkü bebekler oldukça hareketlidir ve bu hareketlilik zaman zaman ayakkabının da zayıf olması ile birlikte onlara zarar verebilir. Hafif ve daha dayanıklı bir ayakkabı modeli de yine tercihleriniz arasında yer alabilir ve bu detaylar da bebeklerinize artı olarak geri dönecektir.
İlk Adım Ayakkabısı Seçerken…

  • Kış ayları için bir tercih yapılacaksa patik şeklinde örgü modeller tercih edilebilir ancak yazlık seçim için daha ince ve daha şeffaf ayakkabı modelleri tavsiye edilmektedir.
  • Ayakkabının ön kısmı bebeklerinizin ayaklarının daha rahat etmesi için geniş olarak seçilmelidir ancak topuk kısmında ise tam tersi ve dar bir tercih yapılmalıdır.
  • Ayak bileklerini sıkmayan bir ayakkabı bebekleriniz için daha uygun olacaktır ancak bunun yanında çıkartırken de yine bilekleri zedelemeyen yumuşak bir yapıya sahip olmasını da dikkate almanızda fayda var.

İlk adım ayakkabısı bebekleriniz için önemli bir ürün ve ev içerisinde olduğu gibi dış mekanlarda da onun daha rahat hareket etmesi için doğru karar vermek büyük önem taşıyor.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)