• Pzt - Cts. 9:00 - 18:00
  • Bizi Arayın 0212 608 00 22
  • Bizi Arayın 0546 856 27 76
  • İstanbul Bahçeşehir

Bebek Bakımında Doktor Desteği

Bebek bakımı önemli bir süreçtir ve bu zorlu süreçte anne babalar kendilerini yalnız hissetmemelidirler. Bebek bakımı sürecinde Bahçeşehir’de bulunan muayenehanemiz ve konusunda uzman doktorumuz sizlere titizlikle yardımcı olmaktadır. Özellikle ilk kez anne baba olan ve bu süreçte deneyim sahibi olmayan ebeveynler, bebekle ilgili her gelişmede meraklı ve biraz da endişeli olmaktadırlar. Bunun sebebi bu belirtilerin bir hastalık işareti olmasından korkulmasıdır. Bu endişeler son derece normaldir. Deneyimi olmayan anne babalar için bu süreçte her gün yeni bir şey öğrenilmektedir. Bazı belirtiler anne baba adaylarını endişelendirmesine rağmen bu belirtilerin birçoğu bebeklerin doğal gelişme süreci içinde olup biten işaretlerdir. Bu belirtilere örnek olarak sırtta ve kuyruk sokumu bölgesinde morluklar, hıçkırık tutması, ilk 4 ay boyunca geçici kaymalar ve hapşırık gibi durumlar verilebilmektedir. Bu gibi durumlarda endişe etmenize gerek yoktur ancak yine de gözlemlerinizde ters giden en ufak bir durumda doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Bebek bakımı sürecinde beliren bazı ufak işaretlerin iyi gözlemlenmesinde fayda vardır. Bu belirtiler önemli rahatsızlıkların göstergesi olabilir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bebeğin küçük olmasıyla hastalıkların o kadar hızlı ve sinsi ilerleyebileceğidir. Bebek bakımının temel bazı ilkeleri vardır. Bu ilkelere uymak bebeğin sağlığı ve sağlıklı gelişimi için son derece önemlidir. Bu ilkeler hakkında sizlere en doğru bilgiyi verecek olan kişi de bebek bakımı konusunda uzman bir çocuk doktorudur. Bahçeşehir’de son derece modern bir çatı altında sizlere hizmet veren doktorumuz, bebek gelişimiyle ilgili titiz araştırmalar yapmaktadır. Yurtdışında gördüğü eğitimlerden dolayı çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen doktorumuz yabancı hastalarla da oldukça titiz bir şekilde ilgilenmektedir.

Bebekler fizyolojik yapıları itibarıyla oldukça hassaslardır. Bu süreçte bakımı da oldukça dikkatli yapılmalı ve her noktasına özen gösterilmelidir. İlk aylarda bebek bakımından endişe eden anneler ve babalar bu konuda doktorlarından yardım isteyebilirler. Bebek bakımı için istenen destek her zaman anlaşılabilir bir durumdur. Doğumdan itibaren bebeklere kundak yapılmaması tavsiye edilmemektedir. Bunun en büyük nedeni bebeklerde kalça çıkığı riskinin artmasına sebep olmasıdır. Bununla birlikte pudra da bebeklerde kullanılmamalıdır. Bebeğin ne gözüne, ne burnuna, ne de kulağına anne sütü damlatılmamalıdır. Ne yazık ki birçok tecrübesiz anne baba, etrafdan duydukları yöntemleri bebekleri üzerinde uygulamaya kalkmaktadırlar. Bilinçsizce atılan her adım bebeğinizi fiziksel ve zihinsel anlamda rahatsız edebilir. Bebeklerin bulunduğu oda sıcaklığının 20-24 C arasında olması gerekmektedir. Bebek bakımı hakkında sormak, danışmak istediğiniz her türlü konuda doktorunuz sizlerle ilgilenecektir. Bu konuda tereddüte düşmenize ve endişe etmenize gerek yoktur. Özellikle deneyimsiz anne babaların yanında olabilecek en güvenilir kişi doktordur. Konusunda uzman bir doktor sizlere en güvenli, bilinçli ve pratik bilgileri aktaracaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)