• Pzt - Cts. 9:00 - 18:00
  • Bizi Arayın 0212 608 00 22
  • Bizi Arayın 0546 856 27 76
  • İstanbul Bahçeşehir

Yeni Anneler İçin Gıda Takviyesi

Yeni Anneler İçin Gıdalar!

Yeni doğum sonrası bebeklerinizi beslerken kendinizi de ihmal etmemeniz gerekiyor. Normaldekinden daha fazla enerjiye ve besine ihtiyacınız var ancak bu dönemde tercih edeceğiniz gıdalar da büyük önem taşıyor ve sıradan bir beslenme ile bunu yapmanız da söz konusu değildir. Yeni anneler için gıda takviyesi önemli bir detay ve bu dönemde neler tüketmelisiniz ya da sizlere enerji verecek gıdalar hangileridir? Bu listeye gelin hep birlikte göz atalım.

Somon:

Omega 3 yağ asidi bakımından değerlendirildiğinde diğer balık türlerine göre çok daha güçlü bir besindir ve yeni doğum yapan annelerin beslenme listesinde de yer almalıdır. Vücudumuz, omega 3 konusunda bizleri yalnız bırakıyor ve ne yazık ki salgılamıyor ve haliyle buna ihtiyacımız oluyor. Somon bu konuda sizlere yardımcı olacak olan en özel gıdalardan bir tanesidir ve diğer balıklarda olduğu gibi yoğun miktarda DHA içermektedir. Daha güçlü bir bünye için sizler de özellikle doğum sonrası somon tüketimini arttırabilirsiniz.

Düşük Yağ İçeren Ürünler:

Doğum sonrası B vitaminine fazlasıyla ihtiyacınız var ve bunun yanında süt, yoğurt, peynir gibi, gıdaları tüketirken de günlük olmasına dikkat edin. Bu gıdalardan alacağınız enerji miktarı çok daha yüksek ve sütünüzün artması için de bu gıdalardan yardım alabiliyorsunuz. Günlük tüketeceğiniz ürünler sizleri daha uzun süre ayakta tutacak ve kaybettiğiniz enerjiyi de geri almanıza en kısa sürede yardımcı olacaktır.

Kırmızı Et:

Doğum sonrası en çok ihtiyacınız olan minerallerden bir tanesi de demir ve demirin yoğun olarak bulunduğu kırmızı et de sizler için en etkili gıdalardan bir tanesi olarak listelerinizde yer almalıdır. Demir alımı azaldığı takdirde bebeklerinizin de demir eksikliği ortaya çıkacaktır, bu yüzden kendinize bir beslenme listesi hazırlamalı ve bu listede mutlaka kırmızı ete de yer vermelisiniz.

Yeni anneler için gıda takviyesi daha birçok gıdayı da bizlere sunuyor ancak ilk adımda önem taşıyan ve olmazsa olmaz diye nitelendirilebilecek olan gıdaları sizler için listeledik ve bu liste de sizlere yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)