• Pzt - Cts. 9:00 - 18:00
  • Bizi Arayın 0212 608 00 22
  • Bizi Arayın 0546 856 27 76
  • İstanbul Bahçeşehir

Yeni Doğanın Bakımı

İlk Hafta Bakımı
Doğum detaylarına bağlı olarak bebeklerinizin ilk hafta nasıl bir oda sıcaklığında kalması gerektiği de büyük önem taşıyor. Yenidoğan bebekler için oda ısınının 22-24 derece arasında olmasını öneriyoruz. Prematüre bebeklerde ise belirlenen sıcaklık derecesi 26 derecedir. Yeni doğanın bakımı konusunda bilmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi bulunduğu mekan ve yerleşim olmalıdır. Bedensel olarak henüz yeterli olmadıkları için en küçük ısı kaybı ya da artışı bebeklerinizi olumsuz etkileyebiliyor, bu yüzden daha dikkatli ve daha hassas davranmanızda fayda var.

Bebeklerde Makat Temizliği
Yeni doğanın bakımı, makat bölgesi temizliği ile devam ediyor ve ebeveynlerin en büyük hataları da makat bölgesi temizliğinde oluyor. Özellikle kız çocuklarının biraz daha hassas olduğu belirlenmiş durumda ve makat bölgesindeki kirin asla ve asla hazneye giriş yapmaması belirtiliyor. İdrar yolları enfeksiyonunun en önemli nedenlerinden bir tanesi budur ve doğru şekilde temizlenmediği takdirde bu tür rahatsızlıklar da ortaya çıkabilmektedir. Krem ve bebek yağları ile birlikte daha doğru temizlik yapabilir ve ilgili bölgenin daha yumuşak kalmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölgenin kapalı olduğunu da düzenli olarak kontrol etmeniz gerekiyor.

Yeni Doğan Banyosu
Küvet, yeni doğanın bakımı ve banyosu ile ilgili en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacaktır. Bebeğinizi daha doğru bir şekilde yıkayabileceğiniz bir alan ve bu alanda hakimiyetin size ait olduğunu da unutmayın. Sıcak ve soğuk ayrımını doğru yapmanız gerekiyor ve ılık su bebekleriniz için en uygun aralık olacaktır. 37 derece kontrolünü sağlamayı unutmayın ve bununla birlikte bebeklerinizi sürekli olarak koltuk altından tutarak destekleyin çünkü kaygan küvet her an aksi bir duruma neden olabilir. Suyu olabildiğine tüm vücuda yedirmeye çalışın ve her banyo sonrası iç çamaşırı değişikliğini de mutlaka yapmanızı öneriyoruz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)