• Pzt - Cts. 9:00 - 18:00
  • Bizi Arayın 0212 608 00 22
  • Bizi Arayın 0546 856 27 76
  • İstanbul Bahçeşehir

Bebeklerde Gelişim

Ebeveynler bebeklerinin sağlığı için en ince detayları düşünen kişilerdir. Bu konuda en büyük destekleri de bebeklerde gelişim üzerine ihtisas yapmış uzman bir doktordur. İstanbul’un semtlerinden Bahçeşehir’de, ulaşımı oldukça kolay bir muayenehanede hizmet veren doktorumuz, sizlere bebek gelişimiyle ilgili her konuda yardımcı olmaktadır. Bebeğinizin gelişim sürecinde yapılması gereken tüm detaylı  tetkikler güvenilir ve uluslararası kalite sertifikalı laboratuvar ile tedarik edilmektedir. Kendi muayenehanesinde hizmet veren doktorumuz, 2008 yılında Heidelberg Üniversitesi Çocuk Kliniğinde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Asistan Doktoru olarak görev almıştır. Daha sonra Klinikum Stuttgart Olgahospital Çocuk Romatoloji bölümünde 1,5 yıllık bir eğitim gördükten sonra 2012 yılında Türkiye’ye dönüp, hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Konusunda uzman, çocuklarla iletişimi sıcak, verdiği kararlarla bilinçli bir çocuk doktoruna ihtiyacınız olduğunda muayenehaneyle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Bebek gelişim süreci en önemli ve dikkat isteyen süreçlerden birisidir. İster ilk kez bebek sahibi olun, ister 2 ya da daha fazla, her süreç kendi içinde özeldir ve ayrı değerler taşımaktadır. Bazı durumlarda çocuk yetiştirme konusunda ne kadar tecrübeli olursanız olun ne yapacağınızı ya da nasıl bir yol alacağınızı bilemeyeceğiniz durumlarla karşılaşmanız son derece normaldir. Bu gibi bir durumda hemen doktorunuzla iletişime geçin ve bebeğinizin sağlıklı gelişimi için en doğru kararları alın. Yurt dışında yıllardır eğitim gören ve bebeklerde gelişim konusunda bilinçli kararlarıyla sizlere güven veren doktorunuzla iletişime geçmeniz en doğru hareket olacaktır. Bebeklerin fiziksel gelişimi kadar kişilik gelişmeleri de önemlidir. Uzman bir doktor bebeklerde gelişim sürecini her açıdan incelemeli ve aileleri bilgilendirmelidir. Bebeklerin 1. Ayında kişilik gelişmeleri başlar, 2. Ayında algısal gelişim süreci kendini gösterir. Bu konuda bebeklerinize en doğru desteği vermeli ve doğru doktoru seçmelisiniz. Bilindiği üzere bebekler ilk 4 Ay boyunca emzirme sürecinde olmaktadırlar. Beslenme sürecinin devamında danışmak istediğiniz, bilmediğiniz her konuyu doktorunuza sormalı ve öğrenmelisiniz.

5. Ayla birlikte bebeklerin kucağa oturma, nesneleri ve yüzleri tanıma yetileri belirginleşmektedir. Bu ay aynı zamanda duygusal gelişme sürecinin de ilerlediği bir aydır ve önem taşımaktadır. Yabancılara karşı bir korku geliştiren bebek bu konuda gözlemlenmeli, herhangi bir olumsuzluk hissedildiğinde mutlaka doktoruna danışılmalıdır. 5. Ay ayrıca ek gıda verilmeye başlanılan bir ay olarak da bebek için önem taşımaktadır. 6. Ayla birlikte değişim gösteren bu süreç yine dikkatle takip edilmeli, özellikle aşı zamanlarına titizlik gösterilmelidir. 7. Ayla birlikte sürünme yetisini kazanan bebeğin ilk dişi de çıkacaktır ki bu dönemde doktorunuz size en büyük desteği verecektir. 8. Ayla birlikte bebeğinizin besin almayla ilgili gelişimini yine bebeklerde gelişim sürecini çok iyi bilen doktorunuzun desteğiyle daha rahat atlatabilirsiniz. Bebeğinizin 18 aylık süreci boyunca doktorunuzun görev aldığı modern muayenehane sizin ikinci eviniz olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)